Türkiye Geneli Korku Evi Listesi | Kaçış Merkezi

Türkiye Geneli Korku Evi Listesi

Dünyanın en büyük korku evine hoş geldiniz!


34

İstanbul

06

Ankara

35

İzmir

01

Adana

02

Adıyaman

03

Afyon

05

Amasya

07

Antalya

09

Aydın

10

Balıkesir

11

Bilecik

12

Bingöl

14

Bolu

15

Burdur

16

Bursa

17

Çanakkale

18

Çankırı

19

Çorum

20

Denizli

21

Diyarbakır

22

Edirne

23

Elazığ

24

Erzincan

25

Erzurum

26

Eskişehir

27

Gaziantep

28

Giresun

29

Gümüşhane

30

Hakkari

31

Hatay

32

Isparta

33

Mersin

37

Kastamonu

38

Kayseri

39

Kırklareli

40

Kırşehir

41

Kocaeli

42

Konya

43

Kütahya

44

Malatya

45

Manisa

46

Maraş

48

Muğla

50

Nevşehir

51

Niğde

52

Ordu

54

Sakarya

55

Samsun

56

Siirt

58

Sivas

59

Tekirdağ

60

Tokat

61

Trabzon

64

Uşak

65

Van

66

Yozgat

67

Zonguldak

68

Aksaray

71

Kırıkkale

74

Bartın

77

Yalova

78

Karabük

80

Osmaniye

Araştırma

Oyun araştırmak zorunda kalmayın. Kaçış Merkezi size en uygun mekanı dakikalar içerisinde bulur.

En İyi Korku Evi

Korku evi ve evden kaçış oyunu seçmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Yorum ve puan araştırmaya gerek yok.

Çağrı Merkezi

Haftanın 7 günü hizmet veren çağrı merkezi sayesinde aradığınız bilgiye ulaşmak çok kolay.

Bağlantı Noktası

Gitmek istediğiniz evden kaçış oyununa ulaşamıyor musunuz? Bize ulaşın gerisini biz hallederiz.

Fırsatlar

İndirimler, fırsatlar, kampanyalar, duyurular kısacası avantajlı eğlence Kaçış Merkezi’nde.

Bol Seçenek

Kaçış Merkezi Türkiye’deki tüm evden kaçış oyunları hakkında bilgi verir.

Korku Evi Nedir?

Yeni bir aktivite çeşidi olan ve yepyeni bir trend korku evi, gerçek üstü figürler ile dolu olan mekanlarda oynatılmaktadır. Sizi alıp bir eve bir villaya ya da bir odaya kilitliyorlar ve size verdikleri süre zarfında o evden çıkmanızı istiyorlar. Çıkmak için içerideki şifreleri, gizemli durumları sizlere verilen ipuçları ve bilgilendirmeler yardımı ile çözerek çıkışa doğru ilerliyorsunuz.Evden kaçış oyunu, korku evi alanında fiziki güç kullanmak, eşyaları kırmak, dökmek yok. Evden kaçış oyunları, korku evleri ekip halinde oynatılmaktadır. Yani en az 2 kişiden oluşan bir grup kurarak oyuna evden kaçış oyununa katılabilirsiniz. Evden kaçış oyununda (korku evlerinde) birbirinize rakip değilsiniz bir takım olarak oyunun kahramanı olacaksınız ve bütün görevleri takım çalışmasıyla yapacaksınız.

Biz kimiz, neler yapıyoruz

Kaçış Merkezi evden kaçış oyunları, korku evleri hakkında bilgiler paylaşan bir sosyal platformdur. Oyunları inceliyor, size gerekli olan bilgileri derliyor ve özet halde sunuyoruz. Oyunlara katılmadan önce adres, telefon, web sitesi, konumu, fiyatları, fırsatlar ve indirimleri, videosu gibi ihtiyacınız olabilecek her şeyi sizlerle paylaşıyoruz. Ayrıca oyunlar hakkında kısa tanıtım yazıları hazırlıyoruz. Bu sayede tüm evden kaçış oyunlarının tek bir yerde, doğru bilgilerle arşivlenmesini hedefliyoruz.

Oyuna katılmak isteyenlere de aradıkları bilgiye hızlı ulaşmaları için hizmet veriyoruz. Bunu çağrı merkezi, canlı destek hattı ve rezervasyon talep sistemi üzerinden gerçekleştiriyoruz. Oyuncular bu kanallardan bize sorularını yöneltiyor ve anında cevap alıyorlar, ayrıca evden kaçış oyununa, korku evine rezervasyon yaptırmak isteyenlere de asistanlık yapıyoruz.

Evden kaçış oyunu veya korku evi konusunda kesinlikle telif haklarına aykırı, oyun alanlarını kötüleyen, olumsuz bir etki yaratacak içeriklere yer vermiyoruz. Bunun dışında sponsorluk faaliyetleri dışında hiç bir firmayı kasıtlı olarak öne çıkarmaya çalışmıyoruz.

Oyun eleştirileri ve puanlama yayınlamıyoruz

Sitemiz bir “evden kaçış oyunu, korku evi inceleme ve puanlama sitesi” değildir. Oldukça ciddi yatırımlar yapılarak büyük emek verilen mekanların bir ekip ya da kişi tarafından eleştirilmesini doğru bulmuyoruz. Bu nedenle puanlama ve şahsi fikirlerimizi içeren paylaşımlarda bulunmuyoruz. Hedefimiz oyunların daha fazla oyuncu ile buluşmasını sağlamaktır. Sitede yer alan yorumlar ise tamamen gerçek kullanıcı yorumları olup hakaret ve telif hakkını ihlal eden hiç bir paylaşıma izin verilmemektedir.

Kadıköy korku evi, Alsancak korku evi, Karşıyaka Korku evi, İzmit korku evi, Antalya korku evi, Konya korku evi, Bursa Korku evi, Eskişehir korku evi gibi bir çok evden kaçış oyununda, korku evinde genellikle korku ve gerilim teması kullanılıyor. Bu nedenle içerideyken biraz korkabilirsiniz. Ancak tabi ki tüm oyunlar korku içermemektedir. Özellikle zihinsel görevler yapmış olduğunuz dedektiflik türündeki kaçış oyunları da bulunmaktadır. Tüm kaçış oyunlarının temel amacı sizden istenen süre içerisinde bu odadan ya da evden kaçmanız gerektiğidir. Evden kaçış oyunui korku evi sayesinde kendinizi bir film ya da bilgisayar oyunun kahramanıymış gibi hissedebileceksiniz. Birçok oyunun sonucunda başarıyla tamamlarsanız eğer çeşitli hediyeler ya da fırsatlarla ödüllendirilebilirsiniz. Oyunu daha iyi anlamak için yukarıdaki alandan şehrinizdeki oyunların tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Evden kaçış oyunu, korku evi rezervasyon destek sistemimiz aracılığı ile indirimler ve uygun seanslar konusunda ziyaretçilerimize yardımcı oluyoruz. Bu sayede vakit kaybetmeden hem daha uygun fiyatlara oyuna katılabiliyor hem de rezervasyonu kolaylıkla yaptırabiliyorsunuz. Evden kaçış oyunu, korku evi Talep sistemimizde kullanıcıların talep ettikleri mekan dışında bir alana yönlendirme kesinlikle yapılmamaktadır. Herhangi bir mekan belirtmeyenler için tavsiyelerde bulunuyoruz. Bu sistem dışında Whatsapp, Facebook, Instagram, Twitter hesaplarımız üzerinden de soruları yanıtlıyor ve oyun ile oyuncunun buluşması için ücretsiz hizmet sunuyoruz. Sizler de evden kaçış oyunu, korku evi deneyimini yaşamak için bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Kaçış Merkezi Nedir?

Korku evine gitmek isteyenler için ücretsiz bir hizmet; Türkiye’nin neresinde olursa olsun bizi arayarak korku evleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Kaçış Merkezi size en yakın korku evi hangisi, özellikleri nedir, fiyatlar nelerdir ve bunun gibi aklınıza takılan tüm sorulara hızlıca yanıt bulursunuz.

Tek tek araştırmanıza gerek kalmaz. Tek bir yerden bir çok korku evi hakkında bilgi alabilirsiniz. Eğer uygun rezervasyon bulamazsanız alternatif korku evlerini öğrenebilirsiniz. Dilerseniz sitemizde bulunan detaylı korku evi tanıtımlarını da inceleyebilirsiniz.

Korku Evi Nedir?

Korku evi genel adı ile evden kaçış oyunu, 2013 yılından beri ülkemizde oynanan gerçek bir eğlence türüdür. Sanal bir bilgisayar oyunu değildir, gerçek bir evde gerçek eşyaların arasında genellikle bir saat süren, takım halinde katılabildiğiniz bir aktivitedir.

Korku evinde amaç nedir; size verilen süre içerisinde ekibinizle birlikte bulunduğunuz evden çıkmak için çevrenizdeki tüm eşyalara, işaretlere, ip uçlarına dikkat ederek hareket edersiniz. Amacınız size verilen görevi yerine getirerek süre dolmadan dışarı çıkmaktır.

Korku evinde sizi neler bekliyor, korku evi içerisinde sesler, ışıklar, maskotlar (yani sizi korkutmak için çalışan insanlar), maskeler ve daha bir çok korku unsuru içeren nesne bulunur. Örnek vermek gerekirse; Testere filminde kurbanlar hiç bilmedikleri korkunç bir ortamda gözlerini açarlar, içerisi sırlarla doludur ve oradan kurtulmaları istenir. Kurbanlar oradan kurtulmak için çevrelerindeki işaretlerden faydalanmak zorundadır. Tıpkı Testere filminde olduğu gibi siz de hiç bilmediğiniz bu ortamda sizi bekleyen bir çok korku unsuru arasında çıkışa ulaşmalısınız.

Korku evi ödülü, hediyesi nedir; korku evi size heyecan ve adrenalin dolu bir saat yaşatır, oldukça eğlenceli bir saat geçirirsiniz. Bu nedenle ödül eğlencedir, özellikle bir ödül, hediye verilmesine gerek yoktur. Tıpkı sinemaya gittiğinizde veya bir halı saha maçından sonra nasıl ödül beklemiyorsanız, orada yaşadığınız eğlence işinin kendisi ise, bu oyunda da aynı şey geçerlidir. Bazı korku evleri en kısa sürede çıkan gruplara ödüller verebilir ancak bu genel bir durum değildir.

Korku evine katılmak için neler yapmalısınız; öncelikle yukarıda paylaştığımız alanda şehrinizi, daha sonra katılmak istediğiniz evden kaçış oyununu seçebilirsiniz. Burada bulunan iletişim bilgilerini kullanarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Korku evleri rezervasyon sistemi ile çalışmaktadır. Bu nedenle mutlaka önceden yerinizi ayırtmalı ve rezervasyon saatinde oyun alanında olmalısınız.

Oyuna her ne kadar “korku evi” denilse de evden kaçış oyunu zeka ağırlıklı oyunlardır. Hedefinize ulaşmak için cesaret kadar zeka da gereklidir. Korku evi stres yönetimi, takım oyunu, analitik düşünce gibi bir çok olumlu kişisel gelişime yönelik faydalar içerir. Bu nedenle sadece korkmaktan ibaret değildir. Ayrıca bütün evden kaçış oyunları korku temalı olmayabilir. Görev, aksiyon, zeka, bulmaca gibi daha bir çok teması vardır. Korku evi dışında bu tür mekanları da denemenizi tavsiye ederiz.

Korku evinde nelere dikkat etmelisiniz; öncelikle kalp rahatsızlığı ya da klostrofobi benzeri bir sorununuz varsa oyunlara katılmanız tavsiye edilmez, oyunlar genellikle 15 yaş altı için uygun değildir. Özel bir kıyafet gerekmez ancak rahat hareket edeceğiniz kıyafetler tercih etmenizi öneririz. İçeride güç gerektiren herhangi bir aktivite yoktur. Sizi korkutmak için maskeli insanlar içeriye girebilir, bazı oyunlar temas olabilir. Bir çok mekanda önceden belirterek korku ve temas seviyesini ayarlayabilirsiniz. Doğum günü, evlilik teklifi gibi özel günler için organizasyonlar yapabilir ve sevdiklerinizi şaşırtabilirsiniz. Tüm bunlar dışında aklınıza takılan tüm konularda çağrı merkezi ve canlı destek hattından bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Korku evlerinin yoğun olduğu semtler; İstanbul’da Kadıköy korku evi, Maltepe, Pendik, Taksim, Beşiktaş, Ankara’da Kızılay, Batıkent, İncek, Çankaya, Çayyolu, İzmir’de ise Alsancak ve Bornova’dır. Bunun dışında bir çok şehirde ve bir çok semtte korku evi bulabilirsiniz. Yardım için bizi arayabilir veya diğer iletişim menülerimizi kullanabilirsiniz.

Korku evleri hakkında sık sorulan sorulara da sitemizde cevap bulabilirsiniz. Korku evi nerede, yaş sınırı nedir, kaç saat sürüyor, korku evine en az kaç kişi en fazla kaç kişi katılabiliriz, video veriyor musunuz, konum atar mısınız, korku evinde indirim var mı, kampanya veya fırsat arıyoruz, korku evine katılmak için rezervasyon mu almamız gerekiyor gibi aklınıza gelebilecek her Kaçış Merkezi yanınızda!

Korku Evine Nasıl Gidilir

Korku evi her ne kadar uzun zamandır ülkemizde olsa da (2013 yılından evden kaçış oyunu olarak başlayan hikaye 2015 yılına doğru yerini korku evine bırakmıştır) bir çokları hala korku evi hakkında bilgi sahibi değil. Korku evi nedir, korku evine nasıl gidilir, korku evine gitmeden önce yer ayırtmalı mıyım, korku evi hangi saatlerde açık gibi bir çok soruyu oldukça sık duyuyoruz. Hatta korku evine kız erkek karışık girebiliyor muyuz, korku evinde bizden başka oyuncular oluyor mu gibi ilginç sorular ile de karşılaşıyoruz. Bu nedenle sizlere adım adım korku evine nasıl gidileceğini anlatalım istedik.

Öncelikle korku evine ya da evden kaçış oyununa katılmadan önce şehrinizdeki mekanları bulmanız gerekiyor. Bunun en güzel yolu tabi ki Kaçış Merkezi . Sitemizde 700’den fazla firma hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz. Korku evini bulmak için şehrinizi seçtikten sonra mekan listesi karşınıza çıkacaktır. Burası semtlere göre düzenlenmiştir. İstediğiniz firmaya tıkladığınızda karşınıza adres, özet bilgiler, video, harita, fiyat, telefon numarası, senaryo bilgileri gelecektir. Dilerseniz telefon numarasından arayarak korku evi hakkında daha fazla detayı telefonda da alabilirsiniz. Öncelikle dikkat etmeniz gereken şey yaş sınırı ve özel sağlık sorunları olan kişilerin oyuna katılamama durumudur. Korku evleri adrenalin seviyesinin yüksek olduğu bir eğlence türü olduğundan heyecanla tetiklenen rahatsızlıklarınız varsa oyuna katılmanız tavsiye edilmez. Ayrıca kapalı alan fobisi, hamilelik gibi konular için de aynı durum geçerlidir. Korku evlerinde yaş sınırı genellikle 15 olmakla birlikte bazı mekanlarda 10 yaşa kadar düşebilmektedir. Katılacak oyuncuların yaş durumuna göre korku seviyesi ayarlanabilir.

Tüm şartlar sizin için uygunsa şimdi sıra geldi rezervasyon yaptırmaya. Korku evine bir gün önceden yer ayırtmanızda fayda var. Aynı gün içerisinde yer ayırtmak istediğinizde bazı saatler uygun olmayabilir. Rezervasyonu telefonla isim soy isim kişi sayısı ve saat vererek yaptırabilirsiniz. Herhangi bir ödeme alınmaz. Rezervasyon saatinden 5 dakika önce oyun alanında olmanız yeterlidir. Çok erken ya da geç gitmeniz tavsiye edilmez. Özellikle geç kalmanız ciddi sorun olabilir çünkü korku evi konseptlerinde zamana karşı bir yarış vardır. Sizden sonraki seansın zamanında oyuna katılması için sizin de zamanında korku evinde olmanız gerekir. Unutmayın ki geç kaldığınız durumlarda seans iptal edilebilir.

Bu noktada ufak bir not düşmekte fayda var; herhangi bir nedenle rezervasyonu iptal etmeniz gerekirse lütfen mümkün olan en erken zamanda yetkilileri bilgilendirin. Rezervasyon saatinde başka hiç bir oyuncu alınamayacağından işletme zarara uğrayacaktır. Siz de bu duruma neden olmak istemiyorsanız rezervasyon iptallerini önceden bildiriniz. Bir çok oyuncu son dakikada bilgi vermekte veya hiç telefona cevap vermemektedir. Bu durumda işletme sahiplerini oldukça zor durumda bırakmaktadır.

Oyuna başlamadan önce operatörlerin size ileteceği notlara dikkat edin. İçeride daha önce hiç karşılaşmadığınız ama çözmeniz gereken bir gizem var. Bunun için ekipçe hareket etmeli, hızlı ve sizi bekleyen korku dolu sürprizlere hazırlıklı olmalısınız. Eğer zaman dolar ve siz hala içerideyseniz otomatik olarak oyun biter ve başarısız sayılırsınız. Bu bölümde en sık sorulan sorular; korku evinden çıkamazsak ne olur, korku evi mekanlarında ne ödül veriliyor? İlk sorunun cevabı çıkamazsanız hiç bir şey olmaz. Oyun biter kapılar açılır ve siz dışarı çıkarsınız. Korku evinde herhangi bir ödül yoktur. Bir saatlik unutulmaz bir eğlence bu işin ödülüdür. Başarı en hızlı çıkış ile orantılıdır. Ne kadar hızlı çıkarsanız o kadar başarılı sayılırsınız. Ödül olarak kendinizle gurur duyabilirsiniz. Hem cesur hem de zekisiniz!

Korku evi aktivitesinde oyun bitiminde fotoğraf çektirebilir, firma yetkilileri ile tanışarak sohbet edebilir ve kısa videolar alabilirsiniz. Video konusu da oldukça sık sorulan sorular arasında yer alıyor. Bir çok firma videoları tam süreli olarak vermez, bunun nedeni ise oyunun sırlarının başka yerlerde paylaşılmasını istemediklerindendir. Sizin çok eğlendiğiniz, korktuğunuz anları kısa kesitler halinde çoğu zaman ücretsiz olarak verebilirler. Bazı korku evlerinde video ücretlidir. Bu konuda rezervasyon esnasında korku evi yetkilisine sorabilirsiniz.

Aslında korku evi hakkında hiç bir şey bilmenize gerek yok. Zaten korku evini güzel yapan şey içeride neler olduğunu bilmemektir. Bir eve girersiniz ve ordan çıkmaya çalışırsınız. Nerelerden geçtiğiniz, hangi kapıları açtığınız, nelerle uğraştığınız tamamen ilk defa göreceğiniz ve işin özü olan kısımdır.