Evden Kaçış Oyunu Türkiye'de! | Kaçış Merkezi

Evden Kaçış Oyunu Türkiye’de!

Evden Kaçış Oyunu Türkiye’de!

Yepyeni bir trend evden kaçış oyunu artık tüm dünyada yayıldığı gibi ülkemizde de yayılmaya devam ediyor. Sıradan, sıkıcı ve monotonlaşan aktivitelerin yerine geçen ve insanlara heyecan dolu dakikalar yaşatmaya çalışan escape oyunları ülkemizde de en canlı yıllarını yaşıyor.

Henüz yeni açıldığında çok fazla etkiye sahip olmayan evden kaçış oyunu son aylarda Türkiye’nin tüm illerine yayılmasıyla milyonlarca kişi tarafından oynanmaya ve oynatılmaya devam ediyor. Oyunlardaki basit mantığı anlatacak olursak bir odaya ya da eve girerek 60 dakika içerisinde sizden istenen görevleri yapmaya çalışıyorsunuz. Aslında bu oyun türünü filmlerde ve bilgisayar oyunlarında sanal ortamlarda olsa da yaşamışsınızdır. Ancak gerçekçi bir senaryo ile bu oyunun kahramanı siz olacağınızı düşündüğünüzde heyecan ortanı kat kat yükseliyor.

Evden kaçış oyunları içerisindeki şifreleri ipuçları yardımıyla çözerek bazen kaçış anahtarlarına bazen de patlayacak bombadan korunacak bölgelere ulaşmanız isteniyor. Ayrıca gerilim ve heyecan türündeki oyunlarda bu patlayacak olan bombanın süresi dolmadan imha etmeye çalışıyorsunuz.

Evden Kaçış Oyunu

Evden Kaçış Oyunu

Türkiye’deki evden kaçış oyunu piyasasına göz atacak olursak oyuncu sayısının gün geçtikçe artması sayesinde kaçış oyunu mekanlarının da sayısı artıyor. Mekanların artmasındaki bir diğer faktör ise kaçış oyunlarının çabuk tüketilebilen bir oyun türü olması. Kısaca bahsedecek olursak bir kaçış oyununu oynayıp başarılı olan bir ekip aynı kaçış oyununu tekrar oynamaya gerek duymuyor çünkü genellikle oyunlar her zaman kişileri aynı senaryoyla karşı karşıya getirebiliyorlar.

Bazı kaçış oyunları ise bu sıkıcılık durumunu ortadan kaldırmak için ek senaryolar ya da zorluk seviyeleri ortaya çıkararak tüketilme sürecini biraz daha uzatabilmiş oluyorlar. Evden kaçış oyunu açmak isteyen kişiler öncelikle özgün bir senaryo bulmayı amaçladıkları için bu konuda senaryo pazarlayan firmalar ya da franchising hizmetlerine yönelebiliyorlar. Ülkemizde bayilik yöntemiyle kaçış oyunu satan oldukça fazla firma bulunuyor. Bu firmalar Türkiye’deki bütün illere hizmet sağlayabilmektedirler. Evden kaçış oyunları 2-5 kişilik takımlar halinde oynatılması nedeniyle kişi sayısı arttıkça kişi başı ücretler de azalmaktadır.

Evden kaçış oyunu rezervasyonları yapmak isterseniz hemen hemen her sitenin birer rezervasyon modülü bulunuyor. Bu modüller sayesinde istediğiniz gün ve saati seçerek rezervasyon işlemini tıpkı bir uçak, sinema ya da otobüs bileti alır gibi alabiliyorsunuz. Oyun ücretlerini online olarak ödeme yapan oyun mekanı çok az sayıda bulunuyor. Birçok oyun ücretleri oyun öncesi ya da sonrasında kredi kartı veya nakit olarak alabiliyor. Evden kaçış oyunu fiyatları ise ortalama 2 kişi için 80 – 120 TL arasında değişmektedir.

https://www.kacismerkezi.com