Evden Kaçış Oyunu Nedir | Kaçış Merkezi

Evden Kaçış Oyunu Nedir?

OYUN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

Evden kaçış oyunu ilk olarak sanal ortamda oynanmaya başlamış ardından Japonya’da gerçek bir evde oynanması ile tüm dünyayı saran grup halinde oynana bir oyun haline geldi.

Genellikle 2-5 kişilik gruplar halinde oynanır. Oyuncular gizemlerle dolu bir evin içerisine girer ve kapı üzerlerine kilitlenir. 1 saat içerisinde oyuncular sırları çözerek evden kaçmaya çalışırlar.

Polisiye roman ve korku filmi karışımı bu oyun güzel bir hikayesi ve dekorasyonu olan yerlerde oldukça keyifli bir oyundur.

Evden kaçış oyunu için yapmanız gerekenler nelerdir?

Bulunduğunuz şehirdeki evden kaçış oyunu mekanını internetten bulup telefon veya online şekilde rezervasyon alabilirsiniz. Sitemizde oyun yerleri kategorisinde hangi ilde hangi oyun mekanlarının olduğu hakkında ön bilgi alabilirsiniz.

Oyunlar genelde 100-150 TL arasında değişmektedir.

Evden Kaçış Oyunu

Evden Kaçış Oyunu

Evden kaçış oyununu kim buldu, ilk nerede oynandı, nasıl yayıldı ve neden bu kadar popüler oldu merak ediyorsanız evden kaçış oyunu tarihçesi başlıklı makalemize göz atabilirsiniz. Oyunun genel kuralları ile ilgi bilgi almak ve oyun öncesinde ve sırasında neler yapmanız gerektiğini öğrenmek için  evden kaçış oyunu kuralları konulu yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Evden kaçış oyununa benzer bir çok bilgisayar oyunu vardır. Ayrıca bir çok TV programı ve filmde bu konsept üzerine kuruludur. Sillent Hill oyunu, The Crystal Maze ve The Cube gibi TV şovları, Küp, Testere, Fermatın Odası gibi filmler evden kaçış oyunlarını anlamanız için bir kaç örnek olabilir.

Kurumsal oyuncular ve özel günler 

Gerçek evden kaçış oyunları sadece eğlence amaçlı değil iş yerlerinde ekip ruhu, takım çalışması ve performans değerlendirmesi için de oynanabilecek seviyede etkili bir etkinliktir.

Ayrıca doğum günü, evlenme teklifi gibi özel anlarınızda sevdiklerinize sürpriz yapmak için de harika bir seçenek. Gizli alanlara veya oyun çıkışına yerleştireceğiniz sürprizlerle hiç beklenmedik, farklı bir kutlama yapabilirsiniz.

Biz kimiz amacımız ne?

Biz dünyada ve Türkiye’de hızla yayılan bu oyun için güzel bir arşiv hazırlamak ve bu oyunu oynamak isteyenleri doğru yönlendirmek adına kacismerkezi.com sitesini açtık. Sitemizde sponsorluk faaliyetleri dışında özel bir tanıtım ya da negatif etki oluşturacak içerik yer almamaktadır. Tüm firmalara eşit mesafede ve adil biçimde içerik hazırlanmaktadır.

Önemli Not: Sitemizde yer alan bilgiler ilgili firmaların resmi web adreslerinden alınmış olup, yazıların hazırlandığı tarih için geçerlidir. En güncel bilgi için mutlaka tanıtım yazılarında belirtilen internet adreslerini ziyaret ediniz veya telefonla güncel bilgileri alınız.

Sitemizde kesinlikle senaryolar detayları veya ip uçları hakkında bilgi verilmemektedir. Lütfen sizi rahatsız eden ve telif haklarına aykırı bir içerik varsa iletişim menüsünden bize ulaşınız.